IV Małopolski Kongres Kobiet
Kontakt do nas:
biuro@mostkobiet.org.pl
Postaramy się, w miarę możliwości, odpowiadać na każdy e-mail do nas w ciągu kilku dni.

IV Małopolski Kongres KobietIV Małopolski Kongres Kobiet

IV Małopolski Kongres Kobiet
IMPREZA BEZPŁATNA

Moc jest w nas!

PLEBISCYT NA MAŁOPOLANKĘ ROKU 2016

głosowanie zakończyło się 28 lutego o północy

Podczas oficjalnej ceremonii otwarcia IV Małopolskiego Kongresu Kobiet 5 marca br. zgodnie z programem, nastąpiło ogłoszenie wyniku plebiscytu na Małopolankę Roku 2016 i nazwiska Laureatki Srebrnego Pazura. Została nią Aneta Pondo, redaktorka naczelna "Miasta Kobiet". Na tę kandydatkę oddano zdecydowanie najwięcej głosów - 516.
Liczby głosów oddanych na kolejne kandydatki: 333, 206, 170, 37, 22, 14.

Małopolski Kongres Kobiet już po raz trzeci przyznaje wyróżnienie „Srebrnego Pazura” dla wybitnej Małopolanki. Chcemy w ten sposób uhonorować kobietę, która swoim działaniem i postawą przynosi dumę Małopolsce i stanowi godny wzór do naśladowania. Poprzednio tytuł ten otrzymały Justyna Kowalczyk i Dr n. med. Anna Chrapusta. Głosowanie odbywa się poprzez wypełnienie ankiety dostępnej ze strony Małopolskiego Kongresu Kobiet oraz profilu FB Stowarzyszenia Most Kobiet i Małopolskiego Kongresu Kobiet. Jedna osoba będzie mogła oddać jeden głos. Tytuł Małopolanki Roku i wyróżnienie „Srebrny Pazur” przyznawany jest przez Małopolski Kongres Kobiet, czyli głosami uczestniczek i uczestników wszystkich edycji MKK, gości, prelegentów, panelistów, organizatorek, wolontariuszy i innych osób zaangażowanych w tworzenie Kongresu.

KANDYDATKI

AGNIESZKA RADWAŃSKA

Tenisistka, Krakowianka (do 2016 reprezentantka KS Nadwiślan), finalistka wielkoszlemowego Wimbledonu 2012 w singlu, wiceliderka i najwyżej notowana zawodniczka reprezentująca Polskę w historii rankingu WTA Tour, zwyciężczyni Turnieju Mistrzyń w 2015 roku. Sezon 2016 zakończyła na 3. miejscu w rankingu WTA. Zwyciężczyni dwudziestu turniejów WTA w grze pojedynczej i dwóch w grze podwójnej. Druga w historii Polka (po Jadwidze Jędrzejowskiej w 1937), która dotarła do finału turnieju wielkoszlemowego w singlu (Wimbledon 2012) oraz do półfinału turnieju wielkoszlemowego w deblu (Australian Open 2010 oraz US Open 2011). Jest także drugą osobą z Polski w erze open (po Wojciechu Fibaku w 1977), która osiągnęła pierwszą dziesiątkę rankingu. Radwańska pochodzi ze sportowej rodziny: jej dziadek był hokeistą i trenerem Cracovii, a ojciec i zarazem były trener był tenisistą KS Nadwiślan. W tenisa gra także jej młodsza siostra, Urszula Radwańska. Uczestniczyła w promującej zdrowy i sportowy styl życia sesji zdjęciowej „The Body Issue” czasopisma „ESPN The Magazine”

aGNIESZKA rADWAŃSKA

ANETA PONDO

Za Klub Miasta Kobiet, za klasę i skromność, za to że daje kobietom moc. Matka dwójki dzieci, twórczyni i redaktorka "Miasta Kobiet", tytułu który świętuje 12 lat. Stworzyła Klub Miasta Kobiet cykliczne spotkania rozwojowe, na które zaprasza ciekawych prelegentów. Zachwyca sposobem w jaki, poprzez dobór gości i styl prowadzenia z nimi rozmów, wyzwala energię i dodaje skrzydeł kobietom. Z lekkością i klasą pozwala rozmówcom zaistnieć, a sama usuwa się w cień, bo to oni są najważniejsi. "Jest w atmosferze tych spotkań coś takiego, że wychodzę z nich zawsze wzmocniona i z milionem pomysłów do działania." Wywiady p. Anety w Mieście Kobiet stanowią inspirację do zmian i poszukiwań w życiu. Zachęca innych do podejmowania odważnych kroków powtarzając, że każda wasza decyzja jest doskonała, a ograniczenia są urojeniami.
OD POCZĄTKU WSPIERA MAŁOPOLSKI KONGRES KOBIET

Aneta Pondo

DOROTA SEGDA

Dorota Segda – Krakowianka, aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, profesor sztuk teatralnych, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej Jest jedyną kobietą rektorem krakowskich szkół wyższych i wspiera wszelkie ruchy kobiece. Jest aktorką krakowskiego Starego Teatru. Dwukrotna laureatka Nagrody im. Zelwerowicza miesięcznika „Teatr”. Popularność zdobyła rolami filmowymi i telewizyjnymi, m.in. tytułową rolą w filmie Faustyna oraz w filmie Tato i serialu Na dobre i na złe. Mało kto wie, że Dorota Segda użyczyła głosu Bellatriks Lestrange, granej przez Helenę Bonham-Carter w filmach o Harrym Poterze. „Odważna, kreatywna, o genialnym poczuczuciu humoru. Wspaniały człowiek i pedagog.”

Dorota Segda

Elżbieta Zechenter-Spławińska

Poetka, tłumaczka, prozaiczka, autorka tekstów piosenek. Dr nauk humanistycznych. Rodowita krakowianka, koleżanka Wisławy Szymborskiej. Córka poety, satyryka i dziennikarza, współzałożyciela krakowskiego "Dziennika Polskiego", Witolda Zechentera. Wydała kilkanaście zbiorów wierszy. Autorka między innymi tekstów dla dzieci oraz opowiadań. Jej teksty śpiewane są przez zespół Wawele oraz artystów kabaretowych Piwnicy pod Baranami i Loch Camelot. Debiutowała fraszką w "Sztandarze Młodych" w roku 1955. Mimo podeszłego wieku (urodzona w 1935 roku) nadal czynna. Pisze i publikuje. Młodzieńcza i urocza zaraża poczuciem humoru i wdziękiem. Więcej informacji o Kandydatce >>

Zechenter-Spławińska

Barbara Prymakowska

„Jeśli ktoś nie ma zainteresowań, to wegetuje. To nie jest życie – mówi Barbara Prymakowska, mieszkanka Tarnowa, „Najszybsza babcia świata”. Swoją postawą pokazuje, że będąc w wieku 70+ można prowadzić szczęśliwe, aktywne i pełne wyzwań życie. W październiku ubiegłego roku zdobyła World Marathon Majors. Jest w ciągłym ruchu, biega, pływa, jeździ na nartach, propaguje zdrowy styl życia i zachęca do aktywności bez względu na wiek. 73-letnia Polka zadziwia świat. Przebiegła w Tokio 46. maraton w życiu. Strona dla seniora: Recepta na pogodna starość.

Więcej informacji o Barbarze Prymakowskiej: >>Facebook.co/Barbara-Prymakowska.


Prymakowska

EWA SADOWSKA

Kobieta o niebywałej energii, całkowicie oddana rzetelnemu leczeniu chorych. Stawia na profilaktykę zdrowia, przez wiele lat zajmowała się edukacją zdrowotną. Jest "kobietą z pazurem”- matka 4 dzieci jest bohaterką samą w sobie, skończone 3 fakultety i doktorat to kolejny wielki wysiłek i sukces. Stworzyła jedną z najlepszych klinik prywatnych w Krakowie, a w swoim biznesowym życiu znajduje czas na bezinteresowną pomoc, Nagrodzona za społeczną, edukacyjną kampanię promującą dawstwo i transplantację organów.  Niezwykle ciepła i serdeczna. Zawsze można na nią liczyć w trudnych sytuacjach zdrowotnych. Jest takim pogotowiem ratunkowym, ale z wielkim sercem. I to wszystko potrafi pogodzić z byciem mamą, żoną i atrakcyjną kobietą. Stwarza ludzkie warunki pracy lekarzom w prowadzonej przez nią Unicardii.

eWA sADOWSKA

LANA DADU

Litwinka z urodzenia, absolwentka UJ, mieszkanka Krakowa w którym jest zakochana. Oprowadza po mieście, prowadzi blog dawny-krakow.blogspot.com. Organizatorka i koordynatorka krakowskiego Czarnego Protestu i Strajku Kobiet. „Odważna, młoda kobieta walcząca o prawa kobiet młodych, starszych, niekoniecznie odważnych.” „Lana Dadu jest jedną z najprężniej działających i zaangażowanych w sprawy kobiet społeczniczek. Potrafi porywać tłumy i poświęcać swój czas, inspirując innych.„ Lana przewodzi Krakowskiemu OSK, który można by nazwać nową falą feminizmu w Polsce. "Fascynująca kobieta, z ogromną wiedzą i świetnym poczuciem humoru. W pełni zasługuje na tytuł Małopolanki Roku!„

Lana Dadu

Ogłoszenie laureatki srebrnego pazura podczas otwarcia IV MKK 5 marca.

POMÓŻCIE ZREALIZOWAĆ IV MAŁOPOLSKI KONGRES KOBIET!

Drogie Internautki, Uczestniczki/Uczestnicy i Sympatycy Małopolskich Kongresów Kobiet! Pomóżcie nam zrealizować 4. Kongres w Krakowie.
Każda darowizna będzie dla nas ważną pomocą. W zamian otrzymacie od nas wartościowe książki - do odbioru podczas IV MKK w kąciku prasowym na nazwisko darczyńcy.

Nr konta bankowego: Bank Millenium 24 1160 2202 0000 0002 4693 3466
Dla: Stowarzyszenie Most Kobiet.Tytułem: Darowizna na cele statutowe.

Dziekujemy! Organizatorki - Stowarzyszenie Most Kobiet.Matronat

Stowarzyszenie Kongres Kobiet - Warszawa

Patronat honorowy

Jacek Krupa
Marszałek Województwa Małopolskiego

Jacek Majchrowski
Prezydent Miasta Krakowa


JM Rektor AGH prof. Tadeusz Słomka

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Staszica w Krakowie

Partnerzy

Wydział Humanistyczny, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Staszica w Krakowie

DoubleTree by Hilton Krakow Hotel & Convention Center

Krakowskie Szkoły Artystyczne

Szpital Jana Pawła II

Sponsorzy

FARMONA

Toyota Romanowski Kraków

SKOPIA Centrum Medyczne

Współpracują z nami

Studio Reklamy AEM Paul Huppert

Real Escape w Krakowie

S'ART Production

Studio Rozwoju Kompetencji

Patronat medialny

TVP Krakow

Radio Krakow

Miasto Kobiet

WHY!STORY

Głos Seniora

  5 marca 2017 r., Małopolski Kongres Kobiet. Design aem