I Małopolski Kongres Kobiet
Kontakt do nas:
biuro@mostkobiet.org.pl
Postaramy się, w miarę możliwości, odpowiadać na każdy e-mail do nas w ciągu kilku dni.

I Małopolski Kongres KobietI Małopolski Kongres Kobiet

TWORZĄ MAŁOPOLSKI KONGRES KOBIET

Anna Łyżwa

Prezeska Stowarzyszenia Most Kobiet.
Doświadczenie w zarządzaniu (i to na wyższych szczeblach) zdobywała zarówno w sektorze publicznym, jak pozarządowym i prywatnym, w dziedzinie usług edukacyjnych, szkoleniowych, doradczych i projektowych. Szefowa MISTII oraz własnego Studia Rozwoju Kompetencji, prowadzącym działalność szkoleniową, doradczą i coachingową, zajmującym się także organizacją konferencji i spotkań branżowych.
Od lat działa na rzecz równego traktowania kobiet i mężczyzn wspierając inicjatywy umożliwiające kobietom czynny udział w życiu społecznym, naukowym, kulturalnym i publicznym.
Prywatnie, miłośniczka i znawczyni JAZZu. Dla dobrego koncertu, czy festiwalu jazzowego jest w stanie przemierzyć każdą ilość kilometrów, tak w Polsce jak i za granicą.

Małgorzata Jantos

Małgorzata Jantos

Na rzecz Małopolskiego Kongresu Kobiet działa od początku, poświęcając mu wiele energii i czasu.
Pracownik naukowy UJ, z wykształcenia filozof (specjalizacja: bioetyka i współczesna filozofia niemiecka); wcześniej (przez 25 lat) prowadząca biznes edukacyjny; „długodystansowiec” - wiceprzewodnicząca Rady Miasta Krakowa, kandydatka na prezydenta miasta; jedna z nielicznych kobiet w regionie mająca autonomiczną pozycję polityczną; od 4 kadencji wybierana radną miasta Krakowa.

Małgorzata Wiktoria Bednarczyk

Małgorzata Wiktoria Bednarczyk

Wiceprezeska Stowarzyszenia Most Kobiet, współinicjatorka Małopolskiego Kongresu Kobiet.
Od lat zaangażowana w ruch kobiecy, feministka, matka i żona umiejąca pogodzić wodę z ogniem. Krakowianka, od lat uczestniczy w życiu swojej dzielnicy. Zawsze zaangażowana była w szeroko rozumianą działalność społeczną, tak w ramach społeczności lokalnej, jak i na rzecz środowisk kobiecych. Wolontariuszka w Stowarzyszeniu Wiosna oraz w Stowarzyszeniu Fundraisingu. Od lat sama sobie sterem, żeglarzem i okrętem we własnej firmie.
Uważa, że trzeba budować porozumienie w każdej dziedzinie życia, bo jak mówił Isaac Newton: "Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów". Wierzy w ideę Mostu Kobiet, poświęca jej swój czas, który oddaje jeszcze tylko rodzinie i podróżom.

Anna M. Huppert

Wiceprezeska i współzałożycielka Stowarzyszenia Most Kobiet.
Współorganizatorka Małopolskiego Kongresu Kobiet - odpowiedzialna m.in. za całą oprawę graficzną kongresu. Absolwentka Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. Feministka od urodzenia, zaangażowana w działalność społeczną (m.in. członkini Stowarzyszenia Most Kobiet, Motoautostrada, AOPA, Aeroklubu Krakowskiego). Zawodowo - ze wspólniczką Małgorzatą Sikorą - od wielu lat prowadzi firmę reklamową www.aem.pl.
Prywatnie, każdą wolną chwilę spędza na realizowaniu swoich pasji: lotnictwo, motocykle, opera, dobre kino i literatura, dalekie i bliższe podróże.

Joanna Kongstad

Joanna Kongstad

Koordynatorka 4 edycji Małopolskiego Kongresu Kobiet, współzałożycielka Stowarzyszenia Most Kobiet.
Twórcza organizatorka wszystkiego. Niezależna w reklamie i PR, tłumaczka, copywriterka i Art Director jednej z pierwszych interaktywnych agencji, realizatorka szalonych „eventów” i wystaw. Jej „wirtualny butik kreatywny” Elskelund wyprodukował ponad setkę stron internetowych. Spośród wyróżnień najbardziej ceni sobie Złotą Mysz - nagrodę dziennikarzy branży IT.
Jako orientalistka z wykształcenia, postanowiła odświeżyć sobie język arabski i rosyjski – oba mogą się wkrótce przydać ;-/

Sylwia Salwińska

Jej praca na rzecz czterech edycji Małopolskiego Kongresu Kobiet jest nieoceniona.
We własnej firmie S`ART PRODUCTION zajmuje się organizacją imprez, konferencji i widowisk, produkcją teatralną, filmową i fonograficzną. Koordynowała pracę artystyczną w Teatrze Ludowym, do którego, jak mówi, zaprosiła ją prawdziwa „baba z jajami”, w następstwie czego jej szefem został macho-szowinista :-). Stara się poprawiać narodowe statystyki i częściej niż statystyczny obywatel odwiedzać przybytki kultury. Ulubione kolory: pomarańczowy i czerwony, ale osobno;-)
Mama dwóch synów, starająca się dbać o zdrowy styl życia... z różnym skutkeim.
Patronat Honorowy

Anna Pieczarka
Członek Zarządu Województwa Małopolskiego


Organizator


Partner Główny


Partnerzy


Patronat Medialny


Srebrny Sponsor


Brązowi Sponsorzy

Sponsorzy Wspierający

  15 czerwca 2019 r., Małopolski Kongres Kobiet.